Massage

Masáže, terapie:

  • - relaxační
  • - sportovní 
  • - zdravotní (Zaměřená na zdravotní problém, Detoxikační medová, Ošetření a procvičování karpálních tunelů, Dornova a Breussova terapie-šetrné ošetření páteře a kloubů, Indická masáž hlavy, Masáž těhotných, miminek a dětí, Terapie ušní svící)
  • - tantrické
  • - reiki
  • - kombinovaná dle potřeb a přání klienta
  • - výuka základům masáží pro rodinnou a partnerskou vzájemnou péči

Doporučená délka částečné masáže 30-40 min (výběr z kombinace: nohy – záda – hlava - šíje - dekolt – ruce - břicho)
Doporučená délka celkové masáže: 1 - 1,5 hod.
Cena masáže v hotelu Pod rozhlednou: 450,- Kč/hod
Předehřátí lávovými kameny, nebo rašelinovými obklady, či použití medu na detoxikační masáž
- příplatek 50,- Kč (aplikace mimo placený čas masáže)

Před masáží je třeba vyzout botyodložit oděv z masírované části těla, v soukromí masérského studia. Masér vchází až ve chvíli, kdy již pohodlně ležíte pod přikrývkou na masérském lehátku. Není třeba se obávat ani stydět, masér je profesionál a k nahotě klienta přistupuje s hlubokou úctou. Části těla, které nejsou masírovány a intimní místa, jsou při masáži zakryty prostěradlem nebo ručníkem. Pro dostatečné uvolnění, přístup a s ohledem k práci s oleji, je vhodné odložit si šperky a hodinky.

Před masáží doporučujeme očistu těla sprchoupití nealkoholických nápojů, lehká jídla. Po masáži dbejte na zvýšený pitný režim nealkoholických nápojů – tento způsob stravování i po masáži.

Používáme výhradně za studena lisované panenské oleje - mandlový, třezalkový, kokosový - v ceně masáže, tedy bez příplatku.

Klient může zdarma využít pohoštění čajem, úvodní pohovor a závěrečné sdílení (mimo placený čas masáže)
V průběhu masáže doprovází klienta aromaterapie přírodními esenciálními oleji a hudba vybraná pro konkrétní typ masáže.

Závěr masáže je korunován výhledem do impozantního děčínského údolí, z výšky 600 m.

RELAXAČNÍ MASÁŽ

(celková, doporučený čas 1-1,5 hod)
Hlavním cílem relaxační masáže je přirozená harmonizace těla i duše. Je vhodná pro každého, kdo se potřebuje uvolnit. Představuje příjemný způsob, jak rychle načerpat čerstvé síly a detoxikovat tělo.
Relaxační masáží pomáháme od bolestí hlavy, nespavosti a pocitu psychického napětí. Podporuje krevní oběh, lymfatický systém a vylučování toxických látek z lidského organismu. Dodává novou energii a sílu do boje s každodenními povinnostmi.
Při relaxační masáži používáme jemných hmatů k uvolnění napjatého svalstva a nervového systému.
Dopřát si ji mohou především ti, kdo jsou vystaveni stresu a nemají dostatek času pro kvalitní odpočinek. Výraznou předností této masáže je schopnost harmonizovat mysl i tělo a opět najít vnitřní rovnováhu.

SPORTOVNÍ MASÁŽ

(částečná nebo celková, doporučený čas 30-60 min)
Sportovní masáž je příprava těla k podávání sportovních výkonů u amatérských i vrcholových sportovců. Je významná a regenerativní i po sportovním výkonu, ale zároveň její účinky předchází vzniku trvalého poškození organismu. Masáž je zaměřena na svaly a svalové skupiny zapojované při konkrétním sportovním výkonu. Dokáže účinně pomoci k rychlé úlevě svalů a uvolnění kůže. Zároveň stimuluje lokální lymfatické dráhy, které odplavují odpadní látky a kyselinu mléčnou ze svalů. Sportovní masáž stimuluje prokrvení těla a tím přívod kyslíku a živin do tkání, pomáhá odstranit zplodiny látkové výměny, ovlivňuje svalové napětí a kloubní pohyblivost, kladně působí na nervový systém a na psychiku. Při této masáži se používají hlubší hmaty v rychlejším provedení.

ZDRAVOTNÍ MASÁŽ

Zaměřená na konkrétní zdravotní problém. 
(doporučený čas 30 min, pokud je součástí další masáže, tak 1-1,5 hod)

Medová masáž

(kolena - doporučený čas 30min, záda – doporučený čas 1hod)
Medová masáž je prospěšná a zároveň příjemná procedura, s dvojím účinkem. Odstraňuje toxiny v těle a aktivuje vnitřní orgány
Při medové masáži kolenou ležíte na zádech, při důkladnější medové detoxikaci, ležíte na břiše. Masér Vám záda potře voňavým tekutým kvalitním českým medem a poté ho speciální technikou vmasíruje do těla. Med vlivem napětí a podtlakem z těla vytahuje škodlivé látky, houstne a barví se. Po masáži zůstane na kůži pěna, kterou masér odstraní vlhkým ručníkem, takže z masáže budete odcházet čistí.
 
Detoxikace medem je vhodná při těchto onemocněních: potíže krevního oběhu, alergie, kromě alergie na med, revmatismus, artróza, bolesti kloubů, žaludeční a střevní poruchy, plísňová onemocnění, chronická rýma, chronický únavový syndrom, bolesti hlavy, nervové poruchy, nespavost, depresích, zotavování v návaznosti na těžké choroby, jaterní choroby, poruchy slinivky břišní, slabost ledvin, poruchy potence a neplodnost, po operacích.

DORNOVA a BREUSSOVA TERAPIE

(částečná – doporučený čas 30 min, celková – doporučený čas 1 hod.)
Dornova a Breussova terapie není jen masáž, ale je to velmi účinná metoda, která zbavuje bolesti zad a kloubů tím, že vrací obratle a klouby zpět do správné polohy.

Tato metoda srovnává rozdílnou délku dolních končetin, rovná rotace kyčelních kloubů a páteř.
Odstraňuje tak bolesti spojené s nerovností páteře, pomáhá při léčbě haluxů, může předejít operaci při výhřezu ploténky atd. Často se stává, že klientům po provedení Dornovy metody ustanou potíže se žaludkem, astmatem, mravenčení v končetinách apod. Je to proto, že posunuté obratle brání správné inervaci vnitřních orgánů.

Po srovnání posunutých obratlů často přejdou migrény, bolesti ramen a jiné potíže, které klasická medicína léčí léky proti bolesti
Účinnost Dornovy metody je velmi vysoká, vyžaduje však aktivní účast pacienta a opakovanou terapii. Díky tomu si lépe uvědomujeme, že naše zdraví je v našich rukou.

INDICKÁ MASÁŽ HLAVY

(doporučený čas 30 min, případně lze kombinovat s další masáží)
Indická masáž hlavy je starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo i duši. Pomocí speciálních hmatů a technik, uvolnit u klienta oblast šíje, ramen a hlavy a navodit u něj pocit zdraví, klidu a psychické pohody
Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.
Jde o techniku, která představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života. Je vhodná pro děti, dospělé i seniory.

TERAPIE UŠNÍ SVÍCÍ

doporučený čas 30min – cena 250 Kč za ošetření obou uší
Ušní svíce jsou podpůrnou terapií, která dokáže pomoci při onemocněních jako jsou infekce dýchacích cest a uší, rýmě, nemoci horních cest dýchacích, bolestech hlavy, pocitech tlaku, hučení a pískání v uších a dalších. Aplikaci ušních svící nabízíme často jako doprovodnou terapii k vybrané masáži.
Ručně vyrobená ušní svíce je uprostřed dutá, nemá na rozdíl od klasické svíce knot a její vnitřní část je z přírodního plátna z Damašku. Na vrchu je tenká vrstva směsi kvalitního včelího vosku, kurkumy, šalvěje a levandule.

Klient si při terapii lehne na bok, na horní polovinu hlavy mu je přiloženo plátno, svíce se pak pomalým šroubovitým pohybem vloží kolmo do ucha. Po celou dobu terapie je svíce u ucha přidržována. Na principu komínového efektu se pak z ucha do svíce vytahují usazeniny a ucho se čistí. Svíce se nechá dohořet přibližně do 2/3 – to trvá přibližně 10 minut pro každé ucho. Poté se okraje zvukovodu opatrně vyčistí a namasírují. Během terapie je slyšet zvuk, který připomíná praskání ohně v krbu.

TANTRICKÁ MASÁŽ-TERAPIE

doporučený čas 1,5 – 2 hod, cena 700 Kč za 1 hod

Tantrická masáž je technika, která v sobě spojuje prvky starodávných tantricko-taoistických technik a klasické masáže, se spirituálním a léčivým významem. Pomáhá k větší propojenosti a celistvosti těla a ducha a jejich vnímání.

Je velmi jemná a hluboká a během ní se probouzí energetická centra na jednotlivých drahách celého těla a odbourává jeho bloky. Nejjemnější masáž ze všech technik, které zde provádíme. Nasycuje naše přirozené potřeby doteků.

Masáž navozuje pocity hluboké intimity, uvnitřnění a prohloubení kontaktu se sebou sama. Můžeme se při ní setkat s podstatou naší energie v samotném základu a smyslnosti v až dětské nevinnosti. Dochází k uvolnění a regeneraci na velmi hluboké vnitřní rovině.

Tajemství jejího účinku spočívá v záměru, koncentraci a důvěryhodnosti masírující osoby, spolu s důvěrou a odevzdáním masírované osoby. Ruce dávajícího maséra-léčitele vyzařují a působí tak, že tato energie pozitivně ovlivňuje životní energii přijímajícího. Masáž používáme pro probuzení a osvěžení fyzického a energetického těla. Doteky přesahují samotné tělo, oslovují také ducha a spiritualitu, dávají zažít bezčasovost a jsou oslavou něžnosti a smyslového bytí. Současně jsou důležitou pomocí při probouzení, řízení i kultivace energie v celém těle.RESERVIERUNG